Foto: Piotr Ra

23.10.2016 ALICJA – Przemówienie w BERLINIE

Foto: Piotr Ra

Foto: Piotr Ra

23.10.2016 ALICJA BERLIN

Witajcie, nazywam się Alicja Molenda, jestem aktywistką, feministką, matką i żoną.

Minęły juz prawie trzy tygodnie, odkąd powiedziałyśmy i powiedzieliśmy głośne NIE. Było nas tu dwa tysiące i setki tysięcy w Polsce i na świecie. Pokazaliśmy naszą MOC !

PiS się przestraszył masowego buntu kobiet i nakazał swym posłom odrzucić barbarzyński projekt STOP ABORCJI fanatyków z Ordo Iuris.

Nie czas jednak na składanie parasolek ! NIE !!!

Większość parlamentarna nadal planuje uchwalenie drakońskiej ustawy antyaborcyjnej, rosną wciąż skandalicznie przywileje Kościoła katolickiego i jego wpływ na stanowione w Polsce prawo, pogarsza się stan systemu edukacji, w którym kształtowanie postaw obywatelskich zastępuje indoktrynacja.

Prezes Kaczynski szaleje, każdego dnia racząc nas swoimi nowymi pomysłami. Czara goryczy sie przelala. Kobiety mają DOŚĆ!!!

Politycy w sojuszu z archaicznym Kościołem próbują dokonać w Polsce ANTROPOLOGICZNEJ KONTRREWOLUCJI.

Chcą wymazać to wszystko, co kobiety zyskały w ostatnim stuleciu: równouprawnienie, pełnię praw prokreacyjnych, swobodny dostęp do antykoncepcji i aborcji, do badań prenatalnych i do in vitro, do opieki medycznej i społecznej, do edukacji seksualnej z prawdziwego zdarzenia.

Pojawiają się pomysły, aby ze szkół wycofać teorię Darwina !!!! W 21-szym wieku Biologię chcą zastąpić katechezą, etykę – religią, filozofię – teologią ! Gdzie to się zatrzyma, jeśli MY tego nie zatrzymamy ??!!

Kto zatrzyma prezesa rządzącej partii, Jarosława Kaczyńskiego, który oznajmił, że – cytuję :

„Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię” ??!!

Ten człowiek bez sumienia chce zgotować rodzinom i tym niezdolnym do samodzielnego życia dzieciom „piekło na ziemi” ??!! Skazać je na parę dni lub wiele tygodni cierpienia tylko po to, by zostały ochrzczone ??!!

Za kogo Ty się uważasz, prezesie Kaczyński???!!!! Za Pana Boga ?! Za Diabła ?!

DOŚĆ TEGO !!!

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić europejskiego polityka, wygłaszającego takie obrzydliwe brednie?! To NIGDZIE nie byłoby możliwe !!!! A to dzieje się naprawdę w Polsce !!!

Kaczyński nie jest europejskim politykiem !

Dlatego NADAL MÓWIMY NIE!

NIE dla pseudo profesora Chazana !!! , który zasłaniając się klauzulą sumienia, od lat stosuje sadystyczne praktyki przyglądając się cierpieniu swych pacjentek. DOŚĆ !!! I Ciebie, Chazanie, spotka zasłużona kara. Obiecują Ci to kobiety !!!

Niedługo do prokuratury wpłynie wniosek o pozbawienie Cię praw wykonywania zawodu lekarza, pod którym podpisało się już 5 tysięcy kobiet, w tym Twoje pacjentki.

To wstyd, że w 21-szym wieku grupa fanatycznych pseudo-polityków zmusza nas, kobiety, do wychodzenia na ulice, aby wykrzyczeć światu, że w państwie polskim połowa społeczeństwa pozbawiona jest elementarnych praw człowieka !

Wstydźcie się !!!! Cała Europa wam się przygląda i patrzy wam na ręce !!!

Dyrektorka Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Krystyna Kacpura przedstawila niedawno w Genewie, na 118 sesji Komitetu Praw Człowieka, raport na temat nieprzestrzegania tych praw w Polsce.

Mam nadzieję, że ten raport nie pozostanie bez echa !

NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet.

NIE SKŁADAMY PARASOLEK !

————————————————————————–

Zwracamy się do was, kobiet, gdyż to w was największa nadzieja i największa moc !!! ALE NIE ZAPOMINAJMY TEŻ O MĘŻCZYZNACH !!!

Potrzebujemy Waszego wsparcia !!! Potrzebujemy Waszego głosu. Prawa Reprodukcyjne dotyczą w równym stopniu i Was. Wspierajcie nas w naszych działaniach, nasz protest Was także dotyczy !

Życzę sobie by tych mądrych męskich głosów było coraz więcej i więcej !

Kler i politycy chcą was cofnąć do prehistorii. Jeśli nie będziecie z nami solidarni – w walce o równość i prawo do dysponowania własnym ciałem, w tym o prawo do aborcji; do szeroko dostepnej antykoncepcji, do edukacji seksualnej na europejskim poziomie… – Wy i wasi bliscy obudzicie się wszyscy (przepraszam za słowo) na Zadupiu Europy !!!!

To jest naprawdę w Waszym interesie – okazać nam solidarność !

————————————————————————

NIE SKŁADAMY PARASOLEK!

24 października przypada 41. rocznica islandzkiego strajku kobiet. To jest dla nas czas, aby powiedzieć NIE antropologicznej kontrrewolucji i niemającej precedensu regresji w dziedzinie praw kobiet, czyli PRAW CZŁOWIEKA.

„To wydarzenie ukształtowało Islandię (…) Polskie siostry, zróbcie wszystko, co możecie, żeby zmienić sytuację w Waszym kraju.” – pisała do nas jedna z uczestniczek islandzkiego strajku…

I ja tak myślę ! Popatrzcie, jak wielkie dostajemy wsparcie od kobiet z całego świata ! W samym tylko Berlinie, na poprzednim proteście, stały z nami ramię w ramię Niemki, Czeszki, Irlandki, Włoszki, Rosjanki, Angielki, Francuzki i nie tylko.

Nasz bunt stał się również inspiracją dla wielu kobiet walczących o swoje prawa. Za nami wyszły na ulice w Czarnym Proteście kobiety z Chile, Argentyny, Meksyku i Korei Południowej. Polki i Argentynki zaczynają już myśleć o zorganizowaniu Światowego Strajku Kobiet !

Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej zamierza też wkrótce przenieść na forum europejskie sprawę respektowania praw kobiet i praw reprodukcyjnych, korzystając z tak zwanej Europejskiej Inicjatywy Ustawodawczej. Trzeba będzie zebrać pod takim projektem, w ciągu roku, milion podpisów w co najmniej siedmiu krajach Unii. Będzie to trudne zadanie i mamy tu wielką rolę do odegrania ! W tej kwestii liczymy na Was !!!!

Na koniec dodam, że…

Nic już nie będzie tak, jak było ! My, dzielne siostry, i wspierający nas rozumni mężczyźni, zmienimy sytuację w naszym kraju. I pomożemy przy okazji kobietom z całego świata !

Uwierzcie, że w kobietach siła. Nic o nas bez nas ! Mowimy NIE !!! Nasze cialo – nasz wybór!

NIE SKŁADAMY PARASOLEK!

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s